Haberler

Emily Dickinson’ın Hayatı Berlin Film Festivali’nde!

Modern Amerikan şiirinin öncülerinden sayılan şair Emily Dickinson’ın hayatını anlatan A Quiet Passion adlı filmin ilk gösterimi, 66. Berlin Film Festivali’nde yapılacak.

V63A0084-169 copy.jpg

The Deep Blue Sea filmiyle bildiğimiz İngiliz Terence Davies’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünde Sex and the City dizisinden tanınan Cynthia Nixon yer alıyor.

Emily Dickinson, 1886 yılında 55 yaşındayken, hayatının büyük bölümünü geçirdiği Massachusettes’teki Amherst kasabasında hayata gözlerini yummuş, odasında bulunan şiirler ölümünün ardından kardeşi tarafından yayımlanmıştı.

Berlin Film Festivali, bu yıl 11-21 Şubat tarihlerinde düzenlenecek ve festival, Coen Kardeşler’in yeni filmi Hail Ceasar! ile açılacak.

Kiyoshi Kurosawa’nın yeni gerilim filmi Creepy, İsveç romantik drama A Serious Game ve Don Cheadle’ın yönettiği Miles Davis biyografisi Miles Ahead ilk gösterimini Berlin Film Festivali’nde yapacak diğer filmler arasında yer alıyor.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

La Finestra Di Fronte (2003)

Sonraki yazı

Oscar Yeniden “SoWhite”!