Haberler

Engelsiz Filmler Festivali 7. Kez Sinemaseverlerle Buluşuyor

Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl 7. kez üç farklı şehirde sinemaseverlerle buluşuyor.

Filmleri, görme ve işitme engelli sinemaseverlerin de erişimine uygun olarak sunan Engelsiz Filmler Festivali‘nin  7.si bu yıl ekim ayında (7-20 Ekim) İstanbul, Eskişehir ve Ankara‘da düzenlenecek. Festival kapsamında Türk ve dünya sinemasından 48 yapım sinemaseverlerle buluşacak. European Endowment for Democracy Fund, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sabancı Vakfı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilecek Engelsiz Filmler Festivali’ndeki tüm filmler görme engelliler için sesli betimleme, işitme engelliler için ise işaret dili ve ayrıntılı altyazı imkanları ile gösterilecek.

Ayrıca, Engelsiz Filmler Festivali her sene olduğu gibi bu sene de tüm gösterimlerini ve yan etkinliklerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

 

Festivalin tarih ve mekanları ise şu şekilde:

  • 7-9 Ekim İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu (SineBu)
  • 11-13 Ekim Eskişehir, Yunus Emre Kültür Merkezi
  • 16-20 Ekim Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Ankara Goethe Institut

Detaylı bilgi için http://www.engelsizfestival.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz