Haberler

Filmlerle Psikoloji Sinematerapi Atölyesi Başlıyor!

Filmlerle psikoloji

Katılımcılarının hayatlarına anlamlı ve iyileştirici bir boyut katmak amacıyla hazırlanıp sunulan, tematik bir sinematerapi atölyesi olan Filmlerle Psikoloji, 16 Ekim’de başlıyor.

İnsan davranışının ve gelişiminin filmler ve psikanaliz teorisi üzerinden incelenmesiyle, içgörü ve farkındalığı arttırmanın amaçlandığı atölyenin programı belli oldu. Kendisini ve çevresindekileri daha iyi anlamak, farkındalığını arttırmak ve sorunlara farklı çözüm yolları getirmek isteyen herkes için açık olan atölye, İstanbul Film Akademi tarafından gerçekleştirilmektedir.

İlk haftasında “Freud ve Dürtü Kuramına Giriş” dersi bulunan atölye, Tan Tolga Demirci eğitmenliğinde gerçekleşecek. İlerleyen haftalarda ise “Birincil Özdeşleşme, Birincil Narsisizm ve Sinemada Özdeşleşmenin Psikodinamikler”, “Psikoseksüel Süreçler”, “Psikopatolojiye Giriş ve Sinemada Sapkın Karakterler” gibi dersler olacak.

Atölye 16 Ekim 2015 tarihinde başlayacak ve 6 hafta boyunca haftada 1 gün, 2 saat sürecek. Katılımcılar, bütün dersleri tamamladıktan sonra başarı belgesi alacaklar.

Ayrıntılı bilgi için: http://bit.ly/1joWvBH

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

16 Ekim'de Sinemalarda!

Sonraki yazı

Iron & Wine, Solo Ve Akustik Olarak 4 Kasım'da Babylon Bomonti'de!