Bi'DünyaHaberler

Fransız ve Latin Müziğinin Kadife Sesi Dany Brillant, 22 Aralık’ta İstanbul’da!

Fransızca şarkıların ve Latin ezgilerinin vazgeçilmez ismi, dünyaca ünlü şarkıcı Dany Brillant, 22 Aralık’ta CRR’de gerçekleşecek yeni yıl konseri ile Türkiye’deki hayranlarıyla buluşuyor.

Ülkemizde özellikle X kuşağında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Tunus asıllı Fransız müzisyen, kışın soğuk havasını kıpır kıpır Latin ezgileriyle ve Fransız şansonlarıyla ısıtmak üzere İstanbul’a geliyor. Akdeniz ritimlerinden Fransızca melodilere ve Porto Riko ezgilerine uzanan geniş repertuarıyla müzikseverleri büyüleyen Brillant’ın son albümündeki birbirinden güzel şarkıları 22 Aralık’ta Cemal Reşit Konser Salonu’nda dinlemek mümkün.

1965 yılında Tunus’ta doğan Dany Brillant; Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin kesiştiği Akdeniz’in kalbinde büyüyen bir çocuk olarak küçük yaşta dans etmeye ve enstrüman çalmaya başladı. Çocukluk yıllarının ardından ailesiyle birlikte Fransa’ya yerleşen Brillant, 1985 yılında bir kabare ile ilk sahne tecrübesini yaşadı. İlk albümünü 1991 yılında C’est Ça Qui Est Bon adı ile yayınlayan ünlü müzisyen, Suzette adlı şarkısıyla dünya çapında tanınmaya başladı. 24 senelik profesyonel müzik yaşamında çıkardığı birbirinden güzel albümlerle pek çok ülkede çok sayıda hayran kazanan Brillant, geçtiğimiz şubat ayında Le Dernier Romantique adlı son albümünü yayınladı ve bu albümle de büyük beğeni topladı.

Sanatçı 22 Aralık gecesi vereceği konserde, son albümünden seçerek seslendirdiği yeni şarkıları ve büyülü sesiyle sevenlerinin kulaklarının pasını silmeye hazırlanıyor.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Morgan Freeman, Raja Gosnell’in Yönettiği ‘Cold Warriors’ un Oyuncu Kadrosunda!

Sonraki yazı

Ruby Sparks (2012)