Fil'm Hafızası
Haberler

Genç Pehlivanlar’a Galler’den En İyi Film Ödülü!

Genç Pehlivanlar'a Galler’den En İyi Film Ödülü!

Amasya’nın civar köylerinde yaşayan ailelerin çocuklarının güreşte elde edecekleri başarı ile kendilerine yeni bir yol çizmeye çalışmalarının öyküsünün anlatıldığı Genç Pehlivanlar Galler’den ödülle döndü.

Mete Gümürhan’ın yazıp yönettiği belgeselde Muhammed Ceylan, Baran Kendirlioğlu, Harun Kılıç ve Beytullah Onur boy gösteriyor. 

Bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden çok sayıda ödül kazanan Genç Pehlivanlar belgesel filmi 18-20 Nisan tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenen, belgesel film yapımında yaratıcılık, yenilik ve yeni seslerin tanıtımını amaçlayan Wales International Documentary Festival/ Galler Uluslarası Belgesel Festivali’nden “En İyi Film” ödülünü aldı.

66. Berlin Uluslararası Film Festivali’nin Generation Kplus bölümünde jüri özel mansiyon ödülü kazanan ilk Türk belgeseli olan Genç Pehlivanlar; daha önce 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kurgu Ödülü” ve “Behlül Dal Jüri Özel Ödülü” ile CinéDOC Tiflis, Cinekid Festivali, Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri ve Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde de ödüller kazanmıştı.

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir