Haberler

Baskın Filmi İçin Sınırlı Sayıda Üretilen Oyuncak Figürleri Satışta!

GoodLeg Toys, 2016 yılındaki ilk figürlerinin Can Evrenol’un merakla beklenen ilk uzun metraj filmi “Baskın” için yapıldığını duyurdu.

baskintosy1

Beş polisin gece devriyesi sırasında gelen bir yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu eden bir geceyarısı filmi olan Baskın, Dünya prömiyerini eylül ayında Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” seçkisi kapsamında gerçekleştirmişti.

Can Evrenol’un aynı adlı ödüllü kısa filminden uyarlanan Baskın’ın Türkiye prömiyeri ise, film ekibinin de katılımıyla Filmekimi’nde yapılmıştı. Daha önce Baskın vizyona girmeden önce filmin oyuncakları çıkacağının müjdesini veren Evrenol’dan şimdi de oyuncakların satışa çıkarıldığı haberi geldi. Can Evrenol sosyal medya aracılığı ile haberi şöyle duyurdu:  “Berlin’li sevgili oyuncak sanaçtısı dostum Luke T. Walker ve Pablo Perra ‘nın ortak şirketi GoodLeg Toys, çok sınırlı sayıda, 80‘ler tarzında 3 BASKIN karakterinin oyuncak action figure maketini satışa çıkarıyor:

Böylece Manborg, Bio-Cop, Surf-Nazis Must Die, Fist of Jesus, Fungor ve Turbo Kid sonrası GoodLeg Toys firmasının 7. resmi film figürü (movie action figure) Baskın filmine ait oldu.

İlk olarak filmdeki şu üç karakter için üretim yapıldı.

  • Baba / The Father (Mehmet Cerrahoglu)
  • Polis Arda / Arda the Cop (Görkem Kasal)
  • Hizmetçi / MasterCreep (Sevket Suha Tezel)

Baskin_20Toys-thumb-630xauto-59192_original

İlgili figürler %100 el yapımı ve 3.75″ boyunda satışa çıktı. Oyuncaklar sınırlı sayıda üretildi. Filmdeki 3 karakterin 15’er tane figürü hazırlandı. Bu nedenle fiyatlar, bu zor bulunan yani “rare” durumuna göre şekillendi. Tanesinin fiyatı 65 dolar olarak belirlenmiş oyuncaklardan 3 karakteri bir arada almak istenirse fiyat 165 dolar oluyor.

Can Evrenol ise sosyal medya aracılığı ile konu hakkında şu şekilde bilgi verdi

Satış sadece GoodLeg Toys’un kendi online mağazalarında yapılıyor. Sergilenen ürünler ve satış mağazası için tıklayın!

 

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

8 Ocak'ta Vizyonda!

Sonraki yazı

Amerikan Yapımcılar Birliği (PGA) Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı