Haberler

Hugh Jackman, Mitoloji Kahramanı “The Odyssey” Rolü için Görüşmelere Başladı

1931b06e-3e04-4bce-ad2a-4cc846293389-2060x1236

Lionsgate geçtiğimiz Nisan ayında, Hunger Games yönetmeni Francis Lawrence’ın yöneteceği bir Odyssey filminin çekileceğini açıklamıştı. Mayıs ayında da filmin iki bölümden oluşabileceği sinyali verilmişti. Geçtiğimiz hafta ise, Odyssey rolü için Hugh Jackman ile görüşmelere başlandığı yönündeki haberler basına bildirildi. Eğer görüşmeler olumlu sonuçlanırsa, Odyssey (bir diğer adıyla Ulysses), Hugh Jackman’ın kariyerindeki en “epik” rolü olabilir.

Odyssey (Türkçesiyle “Odise”), İlyada’nın da yazarı olan Yunan ozan Homeros’un, milattan önce 8. yüzyılda yazdığına inanılan, Truva savaşından sonra evine dönmeye çalışırken türlü türlü badireler atlatan Odise’nin ve onu beklerken başkasıyla evlendirilme tehlikesi yaşayan eşi Penelope’nin maceralarını anlatan bir destan.

Aslında The Odyssey daha önce birçok farklı versiyonuyla beyazperdede yer almıştı. Bunlardan biri Kirk Douglas’ın başrolünde yer aldığı 1954 yapımı Ulysses, bir diğeri ise 1930’ların Amerika’sının güneyinde, başrolünde George Clooney’nin yer aldığı bir müzikal olan O Brother, Where Art Thou? idi.

Hugh Jackman geçtiğimiz aylarda Wolverine 3’ün, onun son defa Wolverine karakterini oynayacağı film olacağını açıklamıştı. Aktörü ayrıca yakın gelecekte Joe Wright’ın Peter Pan uyarlaması Pan’de Captain Hook (Kaptan Kanca) rolüyle izleyeceğiz.

The Odyssey’in çekimlerine ise 2016’nın ilk aylarında başlanması bekleniyor.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Zeki Demirkubuz'un 10. Filmi "Bulantı" 2 Ekim'de Sinemalarda

Sonraki yazı

Bir James Dean Biyografik Filmi; Life