Haberler

İrlanda’dan Brooklyn’e; Eilis’in Yolculuğu

Önünüzde iki yol olsa, bu yollarda iki farklı yol arkadaşı seçiminiz olsa, bu yollardan biri İrlanda diğeri de Amerika olsa, sizin seçiminiz ne olurdu?

Genç ve güzel göçmen Eilis’in yol hikâyesini ve seçimini anlatan film Brooklyn‘den ilk fragman yayınlandı. Colm Toibin’in romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini John Crowley üstleniyor. Yapımda, Büyük Budapeşte Oteli‘nin pastacı kızı Agatha olarak hatırlayacağınız Saoirse Ronan, Amerikalı oyuncu Emory Cohen, İrlandalı oyuncu Domhnall Gleeson ve Michael Zegen yer alıyor.

brooklyn shopgirl

Saoirse Ronan, 1950’lerde İrlanda’dan Amerika’ya göç eden genç bir kadının olan Eilis’i canlandırıyor. Domhnall Gleeson ve Emory Cohen’in hayat verdiği iki karakterin aşkı arasında kalan Eilis’in hikayesinin anlatıldığı yapımın, bir göç hikayesi olmasına karşın yumuşak bir anlatımla filme çekildiği konuşuluyor.

poster-c731cd98-941e-4466-95f6-67f06d25c303

 

0009e215-630

İlk gösterimi 2015 Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirilen filmin Türkiye için vizyon tarihi henüz bulunmuyor.

Filmin konusu; 1950’lerde Eilis Lacey, İrlandalı genç bir göçmen olarak Brooklyn’e taşınır ve çalışmaya başlar. Annesini İrlanda’da bırakan Eilis, New York’ta evine hasret duyarak yaşar.  Tanıştığı İtalyan gençle kurduğu gönül ilişkisi sonucu Eilis’in memleket hasreti bir parça diner. Ancak kısa süre sonra büyü bozulur. Eilis çok geçmeden, iki ülke arasında ve iki erkek arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.

000051-5987-brooklyn_still1_saoirseronan__bykerrybrown_2014-11-26_11-37-30am

Fragman İçin;

 

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bilincin Labirenti: Ex Machina

Sonraki yazı

Çocuklar İçin Yaz Sinema Atölyesi Başlıyor