Haberler

Johnny Depp Yeni Filminde Ünlü Fotoğrafçıyı Canlandıracak

Johnny Depp Yeni Filminde Ünlü Fotoğrafçıyı Canlandıracak

Savaş fotoğrafçısı ve foto muhabiri W. Eugene Smith’in Japonya’da ortaya çıkardığı skandalı anlatacak filmin yönetmeni Andrew Levitas.

W. Eugene Smith, 1918 – 1978

Johnny Depp son projesinde Amerikalı ünlü savaş fotoğrafçısı ve foto muhabiri W. Eugene Smith’i canlandıracak. W. Euegen Smith ve eşi Aileen Mioko Smith tarafından hazırlanan kitaptan esinlenen ve David D. Kessler tarafından senaryolaştırılan ‘’Minamata’’nın yönetmeni ise Andrew Levitas.

Peki ‘’Minamata’’nın Konusu Ne?

W. Eugene Smith 2. Dünya Savaşı’nın coşkulu zafer günlerinin ardından münzevi bir hayat sürmektedir. Life Magazine dergisinin editörü olan arkadaşı Ralph Graves, Smith’i büyük bir haber için Japonya’ya geri dönmeye ikna eder. Japonya’nın kıyı şeridinde yer alan Minamata halkı, büyük bir fabrikadan yayılan cıva sebebiyle zehirlenmiş ve köy halkı büyük bir katliamla baş başa kalmıştır. Yerel polis yetkilileri ve hükümet ise olayı örtbas etmeye çalışırken, W. Eugene Smith bölgeye giderek çektiği fotoğraflarla bu büyük skandalı tüm dünyaya duyurmaya hazırlanmaktadır.

Johnny Depp’in başrolde olacağı ‘’Minamata’’nın çekimlerinin Japonya’da başlaması planlanırken, filmin devamı Sırbistan’da çekilecek. Bağımsız bir drama filmi olan ‘’Minamata’’nın gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz