Haberler

Kapalı Gişe: Türkiye’de Tekelleşen Film Dağıtımı Belgeseli Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Yapımcılığını Sivas‘ın ödüllü yönetmeni Kaan Müjdeci’nin yaptığı, yönetmen koltuğuna Müjdeci’nin yanı sıra Fırat Yücel, Evrim Kaya, Şenay Aydemir’in oturduğu belgesel Vimeo’dan ücretsiz olarak yayınlandı.

img_4514-1-e1460450239677

 

Galasını İstanbul Film Festivali’nde yaptıktan sonra, Ankara Film Festivali, İşçi Filmleri Festivali gibi mecralarda gösterilen Kapalı Gişe, Türkiye’de giderek bir tekel haline gelen dağıtımcı sorununu konu alıyor. Belgesel, ulusal ve uluslararası festivallerde büyük başarılar elde eden yerli filmlerin birçok şehirde salon bulmakta sorun yaşaması ve Emek Sineması başta olmak üzere sokak sinemalarının kapanarak sinema kültürünün de giderek yok olmaya başlaması gibi, sektörün kanayan yaralarına başarıyla değiniyor.

İlkyaz Altuğ
1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Yorum yaz