Haberler

Kate Winslet, Diane Keaton ve Mia Wasikowska Blackbird’de Birlikte Rol Alacak!

Kate Winslet, Diane Keaton ve Mia Wasikowska Blackbird'de Birlikte Rol Alacak

Kate Winslet, Diane Keaton ve Mia Wasikowska, Danimarkalı yönetmen Bille August’un filmi Silent Heart’ın (2014) yeniden çevrimi olan Blackbird filminde birlikte rol almaya hazırlanıyor.

Filmde Diane Keaton ölümcül derecede hasta olan Lily’e hayat verecek. Kate Winslet ile Mia Wasikowska ise Lily’nin kızlarını canlandıracak.

2014 yapımlı Danimarka filmi Silent Heart amiyotrofik lateral skleroz (ALS) hastası olan Lily’nin kocasının yardımıyla ötanazi yapmayı planlamasını konu alıyor. Lily hayatına son vermeden önce son bir kez ailesini bir araya topluyor. Ama durumu kabullenmek kızları için kolay olmuyor ve eski anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkıyor. Silent Heart‘ın başrollerini Ghita Nørby, Morten Grunwald, Paprika Steen, ve Jens Albinus paylaşıyor.

Black Bird‘ün yönetmenliğini My Cousin Rachel’ın (2017) yönetmeni Roger Mitchell üstlenecek. Silent Heart’ın senaristi olan Christian Torpe ise senaryosunu yeni filme göre uyarlayacak. Filmin yapımcılığını da Millennium Films yürütecek.

Black Bird‘ün çekimlerine ağustos ayında Londra’da başlanması planlanıyor.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz