Bi'DünyaHaberler

4 Aralık’ta “Sinemada Caz” Var!

Müzik severlerin uğrak noktası Jazz Company, Aralık ayında caz tutkunlarına kış akşamlarına yakışır zenginlikte bir program sunuyor. Program kapsamında piyanist ve şarkıcı Kubilay Kan, beyazperdede kullanılan caz klasikleriyle dinleyicilere müzik şöleni yaşatmaya hazırlanıyor.

1506769_690181321071648_4349445259488180977_n

Caz ve blues müzik devlerinin Taksim’deki adresi Jazz Campany, Aralık ayında çok özel bir performansa ev sahipliği yapıyor. Piyanist, şarkıcı ve besteci Kubilay Kan 4 Aralık akşamı Sinemada Caz konseptli özel bir gece ile müzikseverlerle buluşuyor. Gecede, başarılı müzisyene davulda Korcan Ulusoy ve kontrabastta Berker Şahin eşlik ediyor olacak. Kubilay Kan, şu ana kadar beyaz perdede kullanılmış caz müziklerinin en seçkin örneklerinden oluşan repertuarı ve performansına eşlik eden özel sahne şovlarıyla müzik severlere doyumsuz bir müzik ziyafeti sunacak.

Sahne performansını büyük bir “show” vizyonu içinde ele alan Kubilay Kan, klasik ve modern müzik alanlarındaki 22 yıllık birikimini; “şarkıcı”, “piyanist”, “besteci”, “trompetist” ve “aranjör” kimlikleriyle izleyicilerine aktarıyor. Kendi adını taşıyan orkestralarıyla yurt içi ve yurt dışında birbirinden güzel konserler veren caz ustası, dünyanın dört bir yanındaki müzik severlere ulaşmaya devam ediyor.

Kubilay Kan’ın yanı sıra Aralık ayı içerisinde Jazz Company’de Ceyda Özbaşarel, Triosome, Jazzy gibi birbirinden özel gruplar ve müzisyenler sahne alacak. 31 Aralık akşamı ise ünlü caz sanatçısı İlham Gencer, İpek Dinç Yüce ile birlikte yılbaşına özel bir performansa imza atacak.

Biletler için:

http://www.biletix.com/biletsec/SM307/TURKIYE/tr

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yeni Bir Sinema Kitabı: Godfather Mitosu

Sonraki yazı

Hayatı “Doğaçlama” Yaşayanlar Sinemada Caz’da Buluştu!