Haberler

Lion En İyi Uyarlama Senaryo Ödülünü Kazandı!

Garth Davies’ın yönettiği Lion, The Capri Hollywood Uluslararası Film Festivali kapsamında En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı.

Filmin yönetmenliğini Garth Davis, senaristliğini ise Luke Davies üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara ve Sunny Pawar gibi isimler yer alıyor.

Lion küçükken trenle evinden  ve ailesinden uzağa giden Hindistanlı Saroo’yu konu almaktadır. Kolkata’da bir başına hayatta kalmaya çalışan Saroo, Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir. 25 yıl sonra ise Google Earth’ü kullanarak gerçek ailesinin yanına gitmek üzere yola koyulan Saroo’nun hikayesinin anlatıldığı film; The Capri Hollywood Uluslararası Film Festivali’nin ödül töreninde festival başkanı Pascar Vicedomini tarafından, En İyi Uyarlama Senaryo ödülü ile onurlandırıldı.

Lion, Türkiye’de 3 Şubat 2017 tarihinde vizyona girecek.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Oscar and the Wolf 21 Ocak'ta İstanbul'da

Sonraki yazı

Slacker (1991)