Bi'DünyaHaberler

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği Konseri Zorlu Center’da!

Ünlü besteci Howard Shore tarafından bestelenen Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nin senfonisi Lord of the Rings In Concert: The Fellowship of the Ring, 2-3 Nisan’da Zorlu Center PSM’de sanatseverlerle buluşuyor.

2090_1_LOTR_976x644_Slider

Çok sayıda Oscar ve Grammy kazanan ve Howard Shore tarafından bestelenen Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nin Soundtrack’i Nisan ayında Zorlu Center PSM’de gösterimde olacak. Serinin tutkunlarının ve klasik müzik severlerin heyecanla beklediği konser, Filarmonia İstanbul ile Rezonans Senfonik Koro‘yu aynı sahnede bir araya getiriyor. Bu seçkin orkestranın şefliğini ise Ludwig Wicki üstleniyor.

Film müzikleri arasında en karmaşık ve kapsamlı eserlerinden sayılan Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği, Tolkien’in Orta Dünyasının temellerini yansıtıyor. Kırsalda yaşayan mütevazi Hobbitler, kulağa hoş gelen Kelt ezgilerine dayanırken, Mistik Elfler, ruhani Doğu renklerine sahiptir. Cüceler ise, paralel harmoniler ve kaba, gırtlaktan gelen sesleriyle erkek korolar ile kendilerine yer edinirler. Sanayileşmiş Ork orduları sert ve vurmalılar ile ifade edilir ve insanlar şiddetli ve keskin sesler ile karşımıza çıkarlar.

İngilizce’nin yanı sıra Tolkien’in oluşturduğu Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic ve Kara Lisan gibi dillerde de şarkıların söyleneceği Lord of the Rings In Concert: The Fellowship of the Ring, 2-3 Nisan 2016 tarihlerinde Zorlu Center PSM’de izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor. İki bölümden oluşan bu muazzam konserin 1. ve 2. bölümünde çalınacak olan eserler ise şöyle:

Bölüm Bir:
Prolog: One Ring To Rule Them All
The Shire
Bag End
Very Old Friends
Farewell Dear Bilbo
Keep It Secret, Keep It Safe
A Conspiracy Unmasked
Three is Company
Saruman the White
A Shortcut to Mushrooms
Strider
The Nazgûl
Weathertop
The Caverns of Isengard
Give Up the Halfling
Orthanc
Rivendell
The Sword That Was Broken
The Council of Elrond Assembles
The Great Eye

Bölüm İki:
The Pass of Caradhras
The Doors of Durin
Moria
Gollum
Balin’s Tomb
Khazad-dûm
Caras Galadhon
The Mirror of Galadriel
The Fighting Uruk-hai
Parth Galen
The Departure of Boromir
The Road Goes Ever On…

Biletleri henüz satışa çıkmayan konserle ilgili ayrıntılı bilgi için:

http://www.zorlucenterpsm.com/tr/lord-of-the-rings

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

Sonraki yazı

Soundtrack / Hoje Eu Quero Voltar Sozinho (2014)