Haberler

Meltem Cumbul’dan oyunculuk araçları !f’te!

MeltemCumbul

Oyunculara müjde! !f İstanbul’un bu yıla özel sinema atölyelerinden biri de Meltem Cumbul ile Oyunculuk Atölyesi olacak. Cumbul’un Eric Morris Yöntemi’ni kullanarak karakter oluşturma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar sunacağı atölyede ayrıca Zeki Doğulu, Nefzenki Metodu’nu kullanarak katılımcılara nefes teknikleri eğitimi verecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde düzenlenecek 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin sinema atölyelerinden biri de Meltem Cumbul ile Oyunculuk Atölyesi olacak. Türkiye sinemasının en önemli kadın oyuncularından Meltem Cumbul, !f İstanbul’a özel düzenleyeceği oyunculuk atölyesinde Eric Morris Metodu’ndan yola çıkarak karakter oluşturmaya ve geliştirmeye giden yolun keşfi için yöntemler sunacak.

Aralarında Johnny Depp, Jack Nicholson gibi bir çok ünlü oyuncunun uyguladığı Eric Morris metodunun İstanbul resmi eğitmeni olan Meltem Cumbul, Morris’in işçilik için geliştirdiği seçim yollarından Alt Kişilik çalışmasıyla katılımcıların içlerindeki sese ve olan bitene kulak vermelerini, sahip oldukları kişisel envanteri kullanarak farkındalıklarını esnetmeyi öneren bu yöntemi kullanarak karakter oluşturma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar sunacak.

Üç gün sürecek atölyede ayrıca, Nefzenki Metodu’nun yaratıcısı Zeki Doğulu, beden ve ruh arasındaki en önemli köprü olan meditasyon, konsantrasyon ve nefes teknikleri üzerine bir eğitim verecek.

Başvuruların 1 Şubat’a kadar süreceği atölye, 15 kişi ile sınırlı olacak ve !f İstanbul kapsamında 20-22 Şubat tarihlerinde SALT Galata’da gerçekleşecek. Elde edilecek gelirin Oyuncular Sendikası’na bağışlanacağı atölyeyle ilgili detayları www.ifistanbul.com adresinden öğrenebilirsiniz.

!f günleri 12 Şubat’ta başlıyor!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 26 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek. !f İstanbul bağımsız sinemanın en iyilerini, yılın çok konuşulan ve bol ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluştururken, !f music partileriyle İstanbul’un eğlence hayatına alternatif olacak, !f² ile de 34 şehir, 40 farklı noktaya film götürecek.

14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Cinemaximum Fitaş, Cinemaximum Kanyon, Cinemaximum Budak; 26 Şubat-1 Mart tarihlerinde de Ankara Cinemaximum Armada ve İzmir’de ise Cinemaximum Konak Pier sinemalarında gerçekleşecek.

Ön satış 30 Ocak’ta!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında düzenlenecek 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 26 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Festival biletleri ise 30 Ocak’ta biletix’te %10 indirimle ön satışa çıkacak. İş Bankası Maximum Kart sahipleri geçen yıl olduğu gibi ön satış döneminde %20 indirim ayrıcalığından yararlanabilecekler.

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Işığın Peşinden / Aynanın İçinden: Amerikan Deneysel Sinemasından Seçkiler

Sonraki yazı

SAG Ödülleri (Screen Actors Guild Awards) Sahiplerini Buldu!