DramaSinema Odaları

Metalhead (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 9,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

metalhead

Hera (Thora Bjorg Helga), Black Sabbath’ın ilk albümünü kaydettikleri ve heavy metalin doğduğu yıl İzlanda’nın kırsal bölgesinde doğmuştur. Çocukluk yıllarında heavy metal tutukunu ağabeyi tarlada bir kaza sonucu ölür ve Hera bu ölümden dolayı kendini suçlar. 10 yıl sonra, Hera’yı inek dolu ahırda deri ceketi, simsiyah kıyafetleri ve ağabeyinin elektro gitarıyla öfke dolu şarkılar söyleyen bir genç kadın olarak görürüz. Hera müzik çalışmalarını kaydetmekte ve bir müzik grubu olmasının hayallerini kurmaktadır. Bu uğurda defalarca kasabadan ayrılmaya karar verir; fakat yapamaz. Ağabeyini aldığını düşündüğü Tanrı’ya öfke dolu olan Hera, kasaba kilisesini ateşe verir. Sonradan kasaba sakinleri ve kilise mensupları tarafından affedilir. Yaşadığı toplumla uzlaştığı sırada çocukluk arkadaşı kendisine evlenme teklif eder ve sıradan bir hayat sunar. Nişanlanarak onun evine taşındığı sırada, kayıtlarını dinleyen ve onunla müzik yapmak isteyen 3 genç erkek kasabaya gelir. Sürdürdüğü yeni hayatı ve tutkusu olan müzik arasında kalır. İlişkisini bitirip, müzik yapmaya geri döner.

Metalhead Megadeth, Savatage gibi sevilen heavy metal gruplarının müzikleriyle bezeli bir film ve bu müzik türünün karanlık ve sert taraflarıyla bizlere dokunaklı bir hikaye sunuyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Ragnar Bragason
Oyuncular: Ingvar Eggert Sigurðsson, Thora Bjorg Helga,Sveinn Ólafur Gunnarsson

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yaşasın Serbest Radikallar!: Free Radicals: A History of Experimental Film

Sonraki yazı

Köprüde Buluşmalar Projeleri Belirlendi!