Haberler

Mobil Film Festivali Başlıyor

Yedirenk Sanat Vakfı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye’de alışılageldik olmayan festivallerden birini düzenliyor. 15 Şubat’a kadar sürecek ‘Mobil Film Festivali’nde cep telefonu veya tabletle çekilen filmler birbiriyle yarışacak.

mobilfilmfestyatay

Sanayi Devrimi ile doğan sinemanın yıllar içerisinde gelişimi ve değişimi elektronik ve opto-elektronik teknolojilerin gelişimiyle hep paralel yürüyegeldi. Sınırları zorlamaya başlayan lens, görüntü işleme, yazılım vb. teknolojiler sinema yapanların da, izleyenlerin de alışkanlıklarını değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Yüksek çözünürlüklü kameraların cepte taşınacak seviyelere ulaşmasıyla büyük ve külfetli ekipmanlara ihtiyaç duymadan filmler de çekilebilir hale geldi. Bu çerçevede dünyada mobil film festivalleri bile organize edilmeye başlandı.

‘Mobil Film Festivali’ ile, hayatımızda neredeyse her gün tanık olduğumuz çeşitli olumsuzluklara dikkat çekmek ve bunları herkesin görmesini sağlayarak bir duyarlılık oluşturmak amaçlanıyor. Festivale kameralı cep telefonu olan herkes katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, cep telefonu veya tablet ile çektikleri filmi, #YedirenkSanat etiketi ile 15 Şubat’a kadar Youtube’a yükleyip, linkini info@mobilfilmfestivali.com adresine gönderip yarışmada yer alabilecek.

Mobil Film Festivali’nin kazananları 16 Şubat-16 Mart tarihleri arasında yapılacak halk oylaması ile belirlenecek. 26 Mart’taki gala gecesinde ise ödüller sahipleriyle buluşacak.
Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için:  www.mobilfilmfestivali.com

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Linklater’ın Yeni Filminden İlk Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Punishment Park: Tek Bir “DİLEK”- Barış