Fil'm Hafızası
Haberler

Netflix’ten Yeni Bir Roman Uyarlaması: Wonderland

Netflix'ten Yeni Bir Roman Uyarlaması: Wonderland

Mark Wahlberg’in oynayacağı Peter Berg’in yöneteceği Wonderland bir Netflix yapımı olacak.

Ace Atkins’in “Robert B. Parker’s Wonderland” adlı kitabının uyarlaması olacak.  Robert B. Parker’s Wonderland ise Spencer Serisi‘nin bir parçası . Wonderland  New York Times çok satanlar listesinde yer alan kırk sekiz kitaplık bir serinin baş karakteri Parker Spencer‘ı konu ediniyor. Serinin asıl yazarı olan  Robert B. Parker’ın 2010 senesindeki ölümünün ardından serinin yazarlığını Ace Atkins devralmış.

Bir dedektiflik hikayesi olan Wonderland hapisten yeni çıkan Spenser’ın Boston’nun kenar mahallelerine geri dönmesini ve şüpheli bir cinayetin arka planını gün yüzüne çıkarmasını konu ediniyor.

Kitabı beyaz perdeye uyarlayacak olan isim ise Sean O’Keefe. Filmin yapımcılığını Neal H. Mortiz, idari yapımcılığını ise Film 44’s Logan Piersen ile birlikte Toby Ascher üstelenecek.

Netflix Parker Spencer‘ın hikâyesini bir film seri olarak beyaz perdeye taşımayı hedefliyor.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir