Haberler

New York Film Festivali’nde Bir Türk!

52. New York Film Festivali’nin projeler bölümünde Türk sinemacı Aykan Safoğlu’nun kısa filmi Off-White Tulips gösterilecek.

off

Her yıl Film Society of Lincoln Center tarafından düzenlenen ve bu yıl 52. yaşını kutlayacak olan New York Film Festivali’yle ilgili ayrıntılar açıklanmaya devam ediyor. Deneysel, belgesel, kısa filmlerin ve çeşitli video art çalışmalarının yer alacağı bölümlerde bir de Türk sinemacının kısa filmi bulunuyor.

Lisa Truttmann, Ken Jacobs, Ben Rivers ve Ben Russell gibi isimleri bir araya getiren festivalin bu bölümünde, 13 program ve 63 film ile videonun yer alacağı açıklandı. Türkiye’den katılan genç sinemacı, Aykan Safoğlu ise Almanya-Türkiye ortak yapımı olan Kırık Beyaz Laleler (Off-White Tulips) adlı kısa filmle festivalde yerini alacak. Daha önce 33. İstanbul Film Festivali’nde izleyici ile buluşan film, 2013 Oberhausen Kisa Film Festivali Jüri Büyük Ödülü’ne layık görülmüştü.

Ulaş Bayhan

Ulaş Bayhan

27 Ağustos 1990'da İzmit'te doğdu. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra hızlıca iş hayatına atıldı. Yıllardır gelen sinema merakı onu Fil'm Hafızası ile buluşturdu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Chet Faker Babylon'da!

Sonraki yazı

New York Film Festivali'nin Belgesel Programı Açıklandı!