Haberler

Oscar Isaac, Yeniden Çekilen “Dune”un Kadrosunda

Oscar Isaac, yeniden çekilen kült bilim kurgu filmi Dune’un kadrosunda yer alacak.

1984

Frank Herbert‘ın aynı isimli serisinin yeniden uyarlaması tüm hızıyla sürüyor. Kadrosunda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Dave Bautista ve Charlotte Rampling‘i bulunduran filme son olarak Oscar Isaac katıldı. Isaac’in, Chalamet’nin canlandıracağı Paul Atreides karakterinin babası Leto I Atreides’e hayat vereceği açıklandı.

Dune‘un yönetmenliğini üstlenen Denis Villeneuve daha önce Arrival ve Blade Runner 2049 filmlerini yönetmişti. Villeneuve, Eric Roth ve Jon Spaihts ile birlikte senaryo üzerinde çalışıyor.

Gelecekte geçen Dune, bir çöl gezegeni olan Arrakis’i kontrol eden Paul Atreides’i merkezine alıyor. Birçok ırk zengin kaynaklarından ötürü Arrakis’in kontrolünü himayesi altına almak istiyor. Yapılan kumpaslar sonucunda Paul ve ailesi yıkıma uğrar ancak Paul yeniden güç elde edebilmek için kolları sıvar.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz