Haberler

Peter Jackson Adını Şöhretler Kaldırımı’na Yazdırdı!

Sevimli Hayaletler, King Kong ve Cennetimden Bakarken gibi filmlerin yönetmeni Peter Jackson’ın adı bugün Los Angeles’te bulunan Şöhretler Kaldırımına kazındı. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisiyle yaklaşık 2 milyar dolarlık bir hasılat elden Jackson, ünlü kaldırımda yıldızı olan 2538. kişi oldu.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’nın oyuncularından Evangeline Lilly, Lee Pace, Richard Armitage, Orlando Bloom, Andy Serkis ve Elijah Wood Hollywood Bulvarı’nda gerçekleşen açılış töreni için yönetmenin yanında hazır bulundu.

Açılışta konuşma yapan Peter Jackson; “12 yaşımdayken ailemle beraber bir gezi için buraya gelmiştim. Bu caddede uzun uzun yürüyüş yaptığımı hatırlıyorum. En çılgın rüyalarımda bile bir gün buraya adımın yazacağını düşünememiştim.” dedi. Warner Bros başkanı ve CEO’su Kevin Tsujihara; “Peter Jackson olağanüstü bir sinemacı. Hobbit üçlemesiyle sinemaya benzersiz bir miras bıraktı…” şeklinde açıklama yaptı. Açılış töreninde konuşan bir diğer isim de Andy Serkis’ti. Serkis; “Bir film nasıl yapılırın cevabı için Peter Jackson’un filmlerine bakabilirsiniz. Peter Jackson ilham verici filmlere imza attı…” dedi.

USA CINEMA PETER JACKSON

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

It Follows Filminden İlk Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Yılın animesi !f İstanbul’da!