Bi'DünyaHaberler

Privet Drive 4 numara Fiona Shaw ile açılıyor

Çok izlenen Harry Potter ve Felsefe Taşı filmindeki Privet Drive 4 numaralı ev, filmin gösteriminin 15. yılı olması sebebiyle hayranlarına kapılarını açıyor.

13236054_1738909826329322_907597851_n

Warner Bros. Londra Stüdyo Turu kapsamında 27 Mayıs – 6 Haziran tarihlerinde ziyaret edilecek hayranlar, filmde göze çarpmayan ufak detayları görme fırsatını yakalayacak. Bunlardan biri ise Harry Potter’ın kuzeni olan Dudley Dursley’in “Öğle yemeğini her zaman bitirme” sertifakası.

Ev kapılarını ilk defa Petunia Dursley karakteri olarak tanıdığımız Fiona Shaw ile yapılan röportajda açtı. Ünlü oyuncu, karakterinin evi ile olan ilişkisini şöyle getirdi: “Bu ev inanılmaz derecede arzularla dolu. Petunia büyük ihtimal daha büyük bir evi olsun istemiştir ama sonuçta gücü buna yetiyordu ve evi oldukça güzel de idare ediyordu. Her santimini kendi hayatıyla dekore ediyor ve evi temiz tutmak için çok ama çok çalışıyordu.”

Shaw hikayenin devamını bilmediği zamanlarda her zaman bir cadı olmak istediğini de dile getiriyor. “Önceden bir cadı oalbilmeyi umut ederdim. Bazı sahnelerde –mektupların gelirken yarattığı terörde– korkuyu ve nefreti canlandırdığımı hatırlıyorum. Kesinlikle kıskançlığımdan nefret ediyordum. Öyleydi. Nefret ediyordum çünkü Hogwarts’a gitmek istemiştim. Tüm o büyücü insanları çok fazla kıskanıyordum. Ama zaten bu da tüm olayların üzerine inşa edildiği konu. Bence Bayan Dursley üzerine, onun bir gün nasıl Hogwarts’a gidip kurtuluşunu bulduğuyla ilgili bir kitap daha olmalı.”

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz