Haberler

“Saraybosna’nın Kalbi” Robert De Niro’da

Bu sene 22.’si düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibini buldu. Festival kapsamında her yıl verilen “Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nün bu yılki sahibi Amerikalı aktör Robert De Niro oldu.

hhs-rdn

Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’da düzenlenen festivalin açılışında, Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü De Niro’ya verildi. 12 Ağustos’ta gerçekleşen açılışta ayrıca De Niro ile özdeşleşen filmlerden olan 1976 yapımı Taxi Driver‘ın da gösterimi yapıldı. Festival 20 Ağustos’a dek devam edecek.

Festival kapsamında daha önce Angelina Jolie, Benicio Del Toro, Gael Garcia Bernal, Steve Buscemi, Atom Egoyan, Jafar Panahi, Mike Leigh, Bela Tarr ve Danis Tanovic gibi isimler bu ödüle layık görülmüştü.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Winter Is Coming: İskandinav Sineması

Sonraki yazı

Leonard Cohen'den Yeni Albüm