Haberler

Steven Spielberg’in Yeni Filmi “The Papers”ın Kadrosu Belli Oldu

Yakında çekimlerine başlanması planlanan “The Papers” filminin oyuncu kadrosu kesinleşti.

Daha öncesinde sinemanın unutulmaz filmleri arasına giren Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Steven Spielberg, The Papers filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Filmin başrollerini ise 2 akademi ödülü bulunan Tom Hanks ve 3 akademi ödüllü başarılı oyuncu Meryl Streep paylaşıyor.

Senaryosunu Liz Hannah ve Josh Singer’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep ve Tom Hanks’in yanısıra Alison Brie, Carrie Coon, David Cross, Bruce Greenwood, Pat Healy, Tracy Letts, Bob Odenkirk, Sarah Paulson, Jesse Plemons, Matthew Rhys, Michael Stuhlbarg, Bradley Whitford ve Zach Woods yer alacak.

Dram türündeki film 1971’de “Pentagon belgeleri” etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Meryl Streep‘in The Post gazetesinin yayın yönetmeni Katharina Graham’ı canlandıracağı filmde Tom Hanks ise editör Ben Branlee’yi canlandıracak. Filmde, Ben Bradlee ve Katharine Graham ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgeler, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini ve Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya çıkarır niteliktedir. Nixon yönetimi The Post’un bu belgeleri yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir.

Filmin 12 Ocak 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Çağdaş Çağrı'nın “Geçmiş” Filmine Meksika Film Festivali'nden Ödül Var!

Sonraki yazı

Nebil Özgentürk’ten Tevfik Fikret Belgeseli