Haberler

Sundance Ödüllü The Wolfpack’tan yeni fragman yayınlandı!

Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri Ödülü’nü belgesel dalında kazanan yapım The Wolfpack’in yeni fragmanı yayınlandı. Crystal Moselle yönetimindeki belgesel, çocukluklarından yetişkinliğe kadar Manhattan’ın Aşağı Doğu Yakası’nda son derece korunaklı bir yaşam sürdüren kardeşlerin hayatını konu ediniyor.

Doğduklarından beri  evlerinden çok nadir çıkan kardeşler, vakit  geçsin diye binlerce filmlik koleksiyonlarını tekrar tekrar izlerler. Yaşadıkları çerçeveden hiç çıkmadıkları gibi birbirlerinden başka hiç arkadaşları da yoktur. İnsan olmanın getirdiği tüm merakı, yaratıcılığı ve hayal gücünü filmlerle tatmin ederler, hayatı izledikleri filmlerden öğrenirler. Ama bir gün gelecek kardeşlerden biri kaçacak ve güç dengeleri değişecektir. Artık hayatlarını kendi yarattıkları yolla şekillendireceklerdir.

Fragman için;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Set Fire to the Stars'dan yeni fragman!

Sonraki yazı

Melody (1971)