Haberler

“The Death of Stalin” İngiliz Bağımsız Film Ödüllerinden Üç Ödül Aldı

Armando Iannucci’nin yönettiği politik hiciv filmi “The Death of Stalin”, 12 dalda aday olduğu İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nde (BIFA) teknik ekiplere verilen ödüllerden üçünü alarak bir anda etkinlikte öne geçmeyi başardı.

Jason Isaacs, Andrea Riseborough, Rupert Friend, Paddy Considine, Steve Buscemi ve Jeffrey Tambor isimlerinin yer aldığı film, Sovyet Diktatörü Stalin’in son günlerine ve ölümünden sonraki 30 yıl boyunca demir yumrukla yönetilen ülkenin içine düştüğü kaosu mizahi bir biçimde ele alıyor.

Fabien Nury ve Thierry Robin‘in çizgi romanından uyarlanan filmin, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nde aldığı üç ödül;

Sarah Crowe-En İyi Kast Ödülü

Cristina Casali-En İyi Prodüksiyon Tasarımı Ödülü

Nicole Stafford-En İyi Saç ve Makyaj Ödülü

 

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

Sinemaya ve müziğe meraklı öğretmen anne ve mimar babanın tek çocuğu olarak 1989'da dünyaya geldi. Ailesinden öğrendiklerine sürekli yenilerini eklemeye kendini adadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü okumaya başladığında da sinema hep kendini gerçekten bulduğu yer ve sığındığı liman olacaktı. İşini ayrı, sinemayı ayrı sevdi, izlediği her filmden bir şeyler öğrendi. Şu anda haber editörlüğü yapmanın yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans okuyor ve esas mesleği olan inşaat mühendisliğine de devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Bir “Dünya” Film 23’üncü Gezici Festival’de: Dünya Sineması 2017

Sonraki yazı

Kraliçeye Yer Açın: Queen of Versailles (2012)