Haberler

Tolga Karaçelik’in “Sarmaşık” ile Yarışacağı Sundance Film Festivali’nin Jürisi Açıklandı

15322318464_dcb9b3fa69_o

Yönetmen Tolga Karaçelik’in, yeni filmi “Sarmaşık” ile yarışacağı, bağımsız filmlerin ‘kalesi’ olarak bilinen Sundance Film Festivali 2015’in jüri üyeleri açıklandı! 1981 yılında Hollywood’un yıldız aktörlerinden Robert Redford tarafından kurulan ve Sundance Enstitü bünyesinde gerçekleştirilen Sundance Film Festivali 2015’in ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışacak filmler; dünyanın bir numaralı film sitesi IMDb’nin kurucusu Col Needham, Fransız yönetmen Mia Hanson-Love ve Yeni Zelandalı yazar, yönetmen, aktör Taika Waititi tarafından değerlendirilecek. Dünyanın en önemli beş festivali arasında yer alan, 22 Ocak – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek festival için bütün gözler şimdiden Utah’a çevrildi.

Bu yıl 29.su gerçekleştirilecek olan ve Türkiye’den, senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tolga Karaçelik’in üstlendiği “Sarmaşık”ın ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışacağı festivalin, merakla beklenen jürisi açıklandı. John Cooper’in festival direktörlüğünü yürüttüğü, yılın A klasman ilk büyük film festivali olan Sundance Film Festivali’nin ‘En İyi Uluslararası Film’ jürisinde; dünyanın bir numaralı film sitesi IMDb’nin kurucusu Col Needham, Fransız yönetmen Mia Hanson-Love ve Yeni Zellandalı yazar, yönetmen, aktör Taika Waititi yer alıyor.

Tolga Karaçelik’in, 4500’ü uzun metraj olan toplam 12.000 film başvurusu arasından ilk 12’ye seçilerek bugüne kadar festivale kabul edilen ikinci Türk filmi olan “Sarmaşık”ı; bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir de performanslarıyla göz dolduruyor.

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Pera Film’de Yeni Yılın İlk Programı: Kahve Bahane, Sinema Şahane

Sonraki yazı

Soundtrack / De Battre Mon Coeur S'est Arrêté (The Beat That My Heart Skipped)