!f haberler!f İstanbul

Too Late To Die Young, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde

Yönetmenliğini Dominga Sotomayor Castillo’nun üstlendiği 2018 yapımı Şili filmi Too Late To Die Young, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek.

Too Late To Die Young, bir grup insanın ülkedeki siyasi rejim değişikliğinden kaçarak kurdukları yeni hayatı konu alıyor. Şehir hayatı ve karmaşasından uzaklaşan bir aile ve bu esnada büyüyen genç kızları ise bu sefer başka sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Film anlatımıyla bir çeşit hafıza ve yorum çalışması sergiliyor. Yönetmenliğini Dominga Sotomayor Castillo‘nun üstlendiği filmin başrolünde ise, Demian Hernández, Antar Machado ve Magdalena Tótoro gibi pek çok oyuncu yer alıyor.

Too Late To Die Young, 18. !f İsanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek. Festival ise, 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da gerçekleşecek.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz:

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz