Haberler

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Emma Watson’ı Ağırlamaya Hazırlanıyor

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 18. yılında Emma Watson’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Uçan Süpürge 18 yıldır kesintisiz devam ettiği Uluslarası Kadın Filmleri Festivali’nde bu yıl gençlerin ve genç kalanların festivali olmaya hazırlanırken, Harry Potter serilerinden yakından tanınan Emma Watson’ı Ankara’da ağırlamak için hazırlıklara başladı. Mayıs ayında Ankara’da olması planlanıyor. BM yetkililerinin desteklerine ilave olarak Dış İşleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığının da girişimleri devam ediyor.

Bu yılın festival Genç Başkanı Damla Sönmez’in ve Genç Kurul’un da dahil olduğu festival 8-18 Mayıs 2015’te sinemaseverleri ağırlayacak. Bakanlık yetkililerinin çabası ile Emma Watson 18.Festival’de gençlerle buluşacak.

24 yaşındaki genç oyuncu bu yıl Birleşmiş Milletlerin Küresel İyi Niyet Elçisi seçilen ve cinsiyet eşitliği alanında görev yapan Emma Watson, “Feminizm hakkında konuştukça daha çok farkına vardım ki, kadın hakları için çalışmak erkeklerden nefret etmekle eş değerde tutuluyor. Kesin olarak bildiğim bir şey varsa o da bunun sona ermesi gerektiğidir. Bilin diye söylüyorum, feminizm erkek ve kadının eşit hak ve fırsatlara sahip olmaları inancıdır” demişti.
Gençleri yanına alarak yürümekte kararlı olan Uçan Süpürge’nin bu yıl 18. festivali ve festival için daha önce duyurular yapıldı ve toplumsal cinsiyet eşitliği hassasiyeti bulunan gençlerden bir Genç Kurulu oluşturuldu. Böylece festival de gençleşmiş oldu.

Detaylar için: http://www.ucansupurge.org/turkce/index.php

emma-watson-v3

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

26. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Tarihleri Belli Oldu!

Sonraki yazı

Bayrampaşa'da Sonbahar Film Gösterimi ve Filmin Ekibiyle Söyleşi