Haberler

Uluslararası Kar Film Festivali, 16 Mart’ta Başlıyor!

Erzurum Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 12. kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kar Film Festivali, 16 Mart’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Üç gün boyunca devam edecek olan festival, 18 Mart’ta son bulacak.

karfilm2016

Erzurun Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde 12. Uluslararası Kar Film Festivali için hazırlıklar başladı. Bu yıl 12. kez gerçekleştirilecek olan festivalde görev almak için yaklaşık 150 öğrenci başvuruda bulundu. Her yıl festivale bir yenilik kattıklarını söyleyen Festival Komite Başkanı Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu, festival için yapılan hazırlıklardan, gelen başvuru sayısından bahsederek duyduğu heyecanı ifade etti.

12-kar-film-festivali-Kopya

Her yılın Mart ayında Türkiye’den ve dünyanın farklı köşelerinden çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katılımlarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Kar Film Festivali, film oylamalarının on-line olarak gerçekleştirildiği tek festival olma özelliğini taşıyor. Bu yılki festival kapsamında yarışma ve film gösterimlerinin yanı sıra, seminerler, atölye çalışmaları, seyircileri oyuncu ve yönetmenlerle buluşturacak söyleşiler, farklı İletişim Fakültelerinden gelen akademisyenlerin yer alacağı oturum, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olup sektörde tecrübe kazanan isimlerin katılacağı bir diğer oturum, kokteyl, ödül töreni ve gala gecesi gerçekleştirilecek. Ayrıca festival bünyesindeki etkinliklerin başında yer alan kısa film yarışmasında kurmaca, belgesel, animasyon, deneysel ve reklam olmak üzere toplam 5 kategoride birinci, ikinci ve üçüncü olan filmler ödüllendirilecek. Katılımcılar, yarışmaya birden fazla kategoride başvuruda bulunabilecekler.

Festivale başvuru için son tarih 1 Mart 2016. Ayrıntılı bilgi için:

http://karfilm.atauni.edu.tr/

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Uluslararası Kar Film Festivali, 16 Mart’ta Başlıyor!"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Ata İletişim
Ziyaretçi
wpDiscuz
Önceki yazı

Matt Damon'dan Müjde: "Bourne 5’in Yarısı Tamam!"

Sonraki yazı

Desierto’dan Yeni Fragman!