Bi'DünyaHaberler

Vkgoeswild 23 Nisan’da Türkiye’de!

VKgoeswild olarak tanınanklasik müziğin yanı sıra ünlü metal ve rock gruplarının parçalarını da yorumlayan piyanist ve internet yıldızı Vika Yermolyeva, 23 Nisan’da Zorlu PSM’de sahne alacak.

1f1543d37ede14ae21f2df410764502e

Klasik müzik eğitiminin ardından; birçok resital, filarmoni orkestrası konserleri veren; rock ve metal müziğe duyduğu tutku nedeniyle de sevdiği grupların şarkılarını piyanoya uyarlayan Viktoriya Yemolyeva, “Vkgoeswild” gösterisi ile çıktığı turne kapsamında İstanbullu müzikseverlerle Zorlu PSM’de buluşacak. Rock’dan pop’a, metal’den klasik müziğe kadar farklı genre’larda çok iyi performanslar sergileyen ve kitleleri peşinden sürükleyen “Vkgoeswild”, Zorlu PSM’de saat 21.00’de sahnede olacak.


Vkgoeswild Kimdir?

Etkileyici bir müzik eğitimi ve kariyeri olan Vika, Ukrayna Çaykovski Müzik Akademisi, Weimar Franz Liszt Müzik Akademisi, İtalya Uluslararası Piyano Akademisi “Incontri col Maestro” gibi müzik konusunda dünya’nın en önemli ve tanınmış okullarında eğitim görmüştür.

Kariyerinin başlarındaki klasik dönemde çeşitli uluslararası piyano yarışmalarını kazanmıştır.

Senfoni orkestraları ile sahne almanın yanı sıra Kiev, Sorrento, Spoleto, Novara, Vietri sul Mare (İtalya), Amsterdam (Grachten Festival 2005) ve Leipzig (EuroArts 2006) gibi çok sayıda müzik festivalinde de yer almıştır.

2013 yılında Summer Breeze Festivali’ne ve 70.000 Tons of Metal Festivali’ne davet edilmiştir.

2006 yılında gerçek tutkusunu keşfeden ve rock müzik ve ünlü metal gruplarının heavy metal coverlarını yaparak kariyerinde bu yönde yoğunlaşan sanatçı youtube dünyasında durdurulamaz bir fırtınaya dönüşmüştür.

2015 yılında Vika ilk gerçek stüdyo albümünü kaydetmiş ve albüm tüm dünyada yayınlanmıştır.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

35. İstanbul Film Festivali İzlenimleri - Akdeniz

Sonraki yazı

Hayatta Olmaz! Metafizik ve Sinema Devam Ediyor