Haberler

When Marnie Was There Fragmanı Yayınlandı

marnie_hires_6

Geçen sene Hayao Miyazaki’nin de ayrılmasıyla birlikte Studio Ghibli bir “duraklama” döneminde olduğu açıklamasında bulunmuştu. Şu an durum çok belli olmasa da maalesef hayranı olduğumuz bu ünlü çizgi film stüdyosunun sonu gelmiş olabilir. Öyleyse bile Hiromasa Yonebayashi’nin yönettiği yeni bir başyapıt olan When Marnie Was There ile olayı zirvede bırakacaklarını söylemek mümkün.

Hikaye, şehirdeki yetiştirme yurdunda yaşayan bir kız çocuğunun yazın Hokkaido isimli bir sahil kasabasına gönderilmesiyle başlıyor. Küçük kız kendisini buradaki hayattan soyutlanmış hissederken, ürkütücü bir malikanede yaşayan Marnie ile yakın arkadaşlık kuruyor. Fakat çözülmesi gereken gizemler de var; arkadaşlıklarının bir sır olarak kalması gerekiyor ve Marnie yaşadığı bu ürkünç evin dışına çıkamıyor.

Howl’s Moving Castle ve Arrietty gibi filmin senaryosu batılı bir kaynaktan; 1967 tarihli Joan G. Robinson romanından… Film Amerika’da Mayıs ayının son haftasında gösterime girecek.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Hilary Swank ve Tom Wilkinson Denial’ın Başrollerinde

Sonraki yazı

Işıklarda Uyu Zeki Alasya