Bi'DünyaHaberler

089’dan İlk Albüm Geldi

2015’in sonunda “Küçük Kız” isimli ilk tekliklerine çektikleri klip ile açılışı yapan 089, ikinci klipleri “Damla Damla” ile birlikte sekiz şarkıdan oluşan ilk albümlerini dinleyecilerinin beğenisine sunuyor.

089 foto

Tüm beste ve sözleri Semih Yanyalı & Can Kınalıkaya imzası taşıyan şarkılardan oluşan bu ilk albümün kayıtları Münih, İstanbul ve San Francisco’da yapıldı.

Miksajı Stephan Zeh (die Mischbatterie -Rosenheim) ve mastering’i Dieter Pimiskern (Dorian Grey Studios – Eichenau) tarafından gerçekleşen albümde Göksun Çavdar, Jojo Vogt, Matthias Kaiser, Hansi Enzensperger, Gerhard Gshlössel gibi değerli müzisyenler de enstrümanlarıyla yer aldılar. Albümün müzikal yelpazesi akustik baladlar ve hareketli rock şarkılardan elekronik alt yapılı pop’a kadar uzanıyor.

Grup ile ilgili son gelişmeleri Facebook ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

 

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Amerikan Film Enstitüsü Belgesel Festivali (AFI DOCS) Başlıyor

Sonraki yazı

Michael Jackson’ın Son Günleri Dizi Oluyor