Bi'DünyaHaberler

11. Ankara Kitap Fuarı 6 Ocak’ta Başlıyor!

6-15 Ocak tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşecek olan 11. Ankara Kitap Fuarı’na, on gün boyunca yazar, şair ve gazetecilerin katılımı olacak. Eylül Fuarcılık organizasyonu ile yapılan fuarda Türkiye’nin önemli yayınevleri de büyük indirimlerle okurlarıyla buluşacak.

Kazakistan’ın bu yılki konuk ülke olacağı fuarda Kazakistan’ın Kültür ve Edebiyatı mercek altına alınacak. Ahmet Ümit, Emrah Serbes, İsmail Saymaz, Ataol Behramoğlu, Büşra Yılmaz, Hasan Ali Toptaş, Sinan Meydan, Muzaffer İzgü, Yılmaz Özdil, İlker Başbuğ, Ahmet Şimşirgil, Saygı Öztürk, Enver Aysever,  Osman Pamukoğlu, Nermin Şakracı ve Murathan Mungan‘ın katılımının olacağı fuar, yaklaşık 450 etkinlikle renklenecek. Fuarın açılışında Ankara’da kültür, sanat ve edebiyata emek vermiş isimlere Avrasya Yazarlar Birliği ortaklığı ile teşekkür plaketi takdim edilecek.

Ahmet Ümit’in bu yılın onur yazarı olduğu fuarda, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’den 250 yayınevinin katılacağı Sahaf Festivali’nin bulunduğu bir bölüm de yer alacak.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Aki Kaurismäki’nin Son Filminden Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Hayat Bir Dengesizlik İşi: La La Land