Haberler

16. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı

İstanbul Erkek Lisesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması‘na başvurular başladı!

 

En iyi kısa film yönetmeninin “Altın Boğa Özel Ödülü“ne sahip olacağı yarışmaya lise düzeyindeki herkes katılabilir.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin farklı illerinden ve kültürlerinden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Yarışmanın önceki jürileri arasında Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Hasibe ErenErkan Can, Atilla Dorsay, Yekta Kopan gibi alanında yetkin pek çok yönetmen, oyuncu ve sinema yazarı bulundu. Bununla beraber her yıl sonunda organize edilen ödül törenlerinde genç yönetmenlerin ustalarla bir araya gelmesi sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından öğrencileri sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl uluslararası platforma taşınarak farklı kültürleri sinema çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019 olarak belirlenen Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz