Haberler

2.Dağ Filmleri Festivali Bursa’da!

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Bursa Dağ Filmleri Festivali 11-13 Mart 2016 tarihlerinde Bursa’nın Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

jurek

2015 yılında 10. Yılını kutlayan Dağ Filmleri Festivali 2016 yılında da doğa, keşif, macera ve belgesel sineması tutkunlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Dağcılık tarihinin en başarılı dağcılarından biri olan Polonyalı Jerzy Kukuczka’nın hayat hikayesini konu alan Jurek, dünyanın en genç tırmanış dünya şampiyonu David Lama’nın zorlu rotasını ve tırmanışını konu alan Cerro Torre festivalde gösterileceği kesinleşen filmlerin başında geliyor. Gösterimlerin ücretsiz olacağı festivalde, film gösterimlerinin yanı sıra “Türkiye Dağları” konulu fotoğraf sergisi ve söyleşi de gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için; http://dagfilmfest.org/

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

“Sinema Neyi Anlatır” Raflarda Yerini Aldı!

Sonraki yazı

Yeldeğirmeni Sanat’ta Film Günleri Devam Ediyor!