Haberler

Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek!

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel düzenlenen “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” isimli kısa film yarışması başlıyor.

çan film fst

Türkiye’nin her bölgesinden amatör veya profesyonel herkesin katılabileceği, “Çanakkale” temalı kısa film yarışmasının amacı; Milli tarih şuurunu oluşturmak ve Türkiye genelinde, Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek genç yetenekleri ortaya çıkarıp, onların sinema üzerine çalışmalarını teşvik ederek toplumsal farkındalık oluşturmak. Yarışmanın jüri koltuğunda TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar ve Gazeteci Coşkun Çokyiğit yer alacak. Usta sinema eleştirmeni İhsan Kabil ise yarışmaya başkanlık yapacak.

18 Mart 2016 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan yarışmanın ödül töreninde jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL para ödül verilecek. Ayrıca jüri özel ödülü 5 bin TL ve Zeytinburnu Belediyesi özel ödülü 2 bin TL de yarışmanın ödülleri arasında yer alıyor. Dereceye giren eserler haricinde 10 eser sahibi de mansiyon ödülü olarak bin TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma hakkında daha fazla ayrıntı ve başvuru için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz