Haberler

5. Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl beşincisi 20-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Canlandıranlar Festivali; “Güzel günler çizeceğiz” mottosu ile yola çıkıyor. Festivalin onur konukları ise ünlü Fransız canlandırma yönetmeni Jean François Laguionie ve senarist Anik Le Ray. 


Festivalde bu yılki en önemli yenilik ise; Canlandıranlar Film Yarışması. Ulusal kısa metraj filmlerin aday olabileceği yarışmanın bu yılki jüri üyeleri ise; Emre Senan, Gülengül Altıntaş, Hüseyin Karabey, Kanat Atkaya, Meral Erez, Ömer Ahunbay ve Sevil Demirci.

Ödül töreniyle ve kazanan filmlerin gösterimiyle açılacak olan festivalde, Laguionie’nin iki uzun metrajlı filmi Louise Sahilde ve Black Mor Adası, Türkçe dublaj olarak her yaşa hitap eden ödüllü film Ernest ve Celestine gibi gösterimlerin yanında; seçtiği kısa film seçkisiyle J.F. Laguionie ile söyleşi ve Anik Le Ray ile senaristlerle brunch gibi etkinlikler de yer alıyor.

Festival mekanlarının Fransız Kültür Merkezi/Taksim ve kargART/Kadıköy olduğu ve tüm gösterimlerin ücretsiz gerçekleştirileceği festivalde Fransız Kültür Merkezi’ndeki gösterimler için aşağıdaki buradan kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Serra Yılmaz Bu Kez Yönetmen Koltuğunda

Sonraki yazı

Sevinç Erbulak ile Zor Zamanlarımıza Dair