Vizyon

6 Ocak’ta Vizyonda!

Anthropoid

Yönetmen: Sean Ellis

Oyuncular: Jamie Dornan, Cillian Murphy, Charlotte Le Bon, Harry Lloyd

Tür: Gerilim, Tarihi, Biyografi

Süre: 120 dakika

Sürgündeki Çekoslovakyalı askerler tarafından 27 Mayıs 1942 tarihinde gerçekleştirilen Reinhard Heydrich’in Operasyon Anthropoid ismindeki İkinci Dünya Savaşı suikastini anlatan film, Nazi Almanyası kontrolündeki Çekoslovakya’da geçmektedir. Alman güçlerinin başındaki Reinhard Heydrich, bir yandan da Yahudileri Avrupa’dan temizleme planının da arkasındadır. Sürgündeki Çekoslovak Hükümeti ve İngiliz gizli servisinin desteğiyle Jozef Gabčík (Cillian Murphy) ve Jan Kubiš (Jamie Dornan) ismindeki iki ajan Çekoslovakya’ya gönderilir. Anthropoid Operasyonu’nun amacı ise, Heydrich’i öldürmektir. Fakat bu güçlü adamla mücadele, oldukça zor süreçleri getirecektir.

 

Snowden

Yönetmen: Oliver Stone

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Tom Wilkinson, Parker Sawyers, Scott Eastwood, Nicolas Cage

Tür: Gerilim, Dram, Biyografi

Süre: 134 dakika

Aksiyonu yüksek filmde, gerçek olaylardan esinlenilmiş. ABD’li bilgisayar uzmanı, eski CIA ve eski NSA çalışanı Edward Joseph Snowden’ın gizli NSA belgelerini medyaya bildirerek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını, Beş Göz ortaklarını ve birçok ticarî ve uluslararası ortağı ortaya çıkarmasını konu edinen film, NSA sızıntılarının nasıl yapıldığını anlatıyor.

The Net / Ağ

Yönetmen: Kim Ki-Duk

Oyuncular: Ji-il Park, Ha-dam Jeong, Hyun-Ah Sung

Tür: Dram

Süre: 114 dakika

Güney Kore’ye sürüklenen Kuzey Kore vatandaşı bir balıkçının hikâyesini anlatan The Net, teknesinin motoru bozulan bir balıkçının, Güney Kore’ye sürüklenmesiyle başlıyor. Uzun sorgulamalardan sonra Kuzey Kore’ye sınır dışı edilen balıkçı, Güney Kore’yi terk etmeden önce ülkenin hem ne kadar gelişmiş olduğunu hem de ne kadar karanlık bir tarafı olduğunu görür. Ekonomik gelişmenin mutluluk getirmediği düşüncesiyle döndüğü ülkesinde, güneyde karşılaştığı şiddetin benzeriyle tekrar karşılaşır. Güneyde gördükleri karşısında yaşadığı zihin bulanıklığı, kuzeyde zamanla bir hayal kırıklığına dönüşmeye başlar.

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ryan Gosling, Natalie Portman ve Christian Bale'li Song To Song Geliyor !

Sonraki yazı

Kamerayı Kendi Öyküsüne Çeviren Filmler