Bi'DünyaHaberler

6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu

[tps_header][/tps_header]

Bu yıl 6.sı düzenlenen 2014-2015 sezonu “Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri” sahiplerini buldu. Yaşanan üzücü olaylara rağmen çok sayıda sanatseverin katıldığı Ankara Şinasi Sahnesi’nde gerçekleşen töreninin açılışını Yekta Kopan ”Her şeye rağmen inadına sanat” sözleriyle yaptı.

sadri2

Kerem Alışık ise Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülünü Sevgi Türkay’a verirken duygusal anlar yaşadı. ”Çolpan İlhan ailemizin kahramanı, emek üretim ilişkimizin kaynağı ve sanatsal tüm çabalarımızın mimarıdır. Ailem ve SAKM ailesi olarak ona bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” derken ”Sanatla nefes alabilen bireyler olarak bu acılı ve endişeli günlerimizde hayata sanatla tutunmaya çalışıyoruz. Çünkü sanatın bir yakınma değil, bir başkaldırı, bir moral gücü olduğunu biliyoruz. Bu duygu ve düşünceyi bizimle bu gece paylaşan sanat dostlarına teşekkür ediyor, ödül alan ve aday olan meslektaşlarımı kutluyorum.” diye konuştu.

6sadrialısık

Ayrıca gecede Erdal Beşikçioğlu’nun eşi Elvin Beşikçioğlu Tatbikat Sahnesi’ndeki oynanan“Mezarsız Ölüler” adlı oyunundaki performansıyla ”Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü alırken, ‘‘Başta Erdal olmak üzere bu ödülü almam da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ödülü  Erdal ve tüm Tatbikat Sahnesi adına alıyorum” diye belirtti.

Gecede Onur Ödülü ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından değerli sanatçı Gülgün Kutlu’ya verildi.

Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’dan Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan, Çankaya Belediyesinin desteğiyle gerçekleşen ödüllerin jüri başkanlığını Gülşen Karakadıoğlu (Öğretim Görevlisi, Eleştirmen & Yazar) yaptı. Mehmet Ege (Yönetmen & Oyuncu), Prof. Dr. Deniz Bozer (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Doç. Dr. Filiz Elmas (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Akif Yeşilkaya (Yönetmen & Öğretim Görevlisi), Mehmet Atay (Yönetmen & Oyuncu) ve Basri Albayrak (Oyuncu) seçici kurulun değerli isimleri arasında yer aldı.

Komedi Müzikal

Yardımcı Erkek Oyuncu: Bülent Yıldırım

Yardımcı Kadın Oyuncu: Şirin Giobbi

En Başarılı Erkek Oyuncu: İrfan Kılınç

En Başarılı Kadın Oyuncu: Ebru Nil Aydın

Dram

Yardımcı Erkek Oyuncu: Mert Kırlak

Yardımcı Kadın Oyuncu: Maral Üner

En Başarılı Erkek Oyuncu: Erdal Küçükkömürcü

En Başarılı Kadın Oyuncu: Elvin Beşikçioğlu

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kültür Bakanlığı’ndan 40 Projeye 23 Milyon Lira Destek

Sonraki yazı

Bir 'Hasret'tir İstanbul