Haberler

66. Berlin Film Festivali’nde Türkiye Standı Ankara Sinema Derneği’ne Emanet

11-21 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek 66. Berlin Film Festivali sırasında açılacak Avrupa Film Pazarı’ndaki Türkiye Standı’nın organizasyonu T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara Sinema Derneği’ne verildi. 

bff

Ankara Sinema Derneği, stantta dağıtılmak üzere kısa film ve belgeseller ile uzun metrajlı filmler için İngilizce olarak iki ayrı katalog hazırlayacak. 2015 yılında Berlin Film Festivali kataloğunda yer almamış 2015-2016 yapımı filmlerin seçkiye alınması planlanıyor. Kısa ve belgesel filmler için ise bir ön eleme yapılacak. Katalogda ayrıca yapım şirketleri, yapım sonrası hizmet veren şirketler, dağıtım şirketleri ve ekipman kiralayan şirketlerin iletişim bilgilerine yer verilecek. Ayrıca katalogda Türkiye’de düzenlenen film festivalleri ile ilgili bir bölüm de yer alacak.

Başvuru yapmak isteyen filmler için son başvuru tarihi 4 Ocak 2016 olmakla birlikte film kategarizasyonları aşağıdaki şekilde:

– 2015-2016 Yapımı Uzun Metrajlı Filmler

– 2015-2016 Yapımı Belgesel Filmler

– 2015-2016 Yapımı Kısa Filmler

-Yapım Aşamasında Olan Uzun Metrajlı Filmler

Katalogda yer alacak filmlerin bilgilerinin eksiksiz olması amacıyla aşağıdaki belirtilen linkten Ankara Sinema Derneği’nin Gezici Festival için kullandığı başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

http://ankara.datakal.eu/tr/submission.aspx

Daha geniş bilgi edinmek için : http://ankarasinemadernegi.org/66-berlin-film-festivali-turkiye-standi/

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

25 Aralık’ta Vizyonda!

Sonraki yazı

Clint Eastwood'un Yeni Filmi Tom Hanks'li Sully'nin Vizyon Tarihi Belli Oldu