Haberler

Clint Eastwood’un Yeni Filmi Tom Hanks’li Sully’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz yıl American Sniper ile  birçok ödüle layık görülen usta oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood’ın yeni filmi Sully’nin vizyon tarihi açıklandı.

clint_tom

15 Ocak 2009 tarihinde New York – Charlotte seferine çıkan US Airways’e bağlı 1549 uçuş no’lu Airbus A320 tipi bir uçak, iki motorunun da arızalanması nedeniyle acil iniş durumuna (ditching) geçmiş fakat herhangi yakın bir piste acil inişe vakit kalmadığı için kaptan pilot Chesley “Sully” Sullenberg uçağı usta bir şekilde Hudson nehrine indirmeyi başarmıştı. Uçakta bulunan 155 kişinin mucizevi kurtuluşunu ve kahraman pilot  Sullenberg’in hikayesini anlatacak olan Sully9 Eylül 2016’da vizyona girecek.

SONY DSC

Tom Hanks’in başrolde yer alacağı filmin oyuncu kadrosunda Aaron Eckhart, Sam Huntington, Laura Linney, Anna Gunn, Jerry Ferrara, Autumn Reeser ve Max Adler yer alıyor. Chesley Sullenberger’in otobiyografik romanından uyarlanan senaryoyu ise daha önce Perfect Stranger (2007)’ı yazan Todd Komarnicki kaleme aldı.

 

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

66. Berlin Film Festivali'nde Türkiye Standı Ankara Sinema Derneği'ne Emanet

Sonraki yazı

“Costa Mea” Pg Art Gallery’de!