Haberler

67. Berlin Film Festivali’nin Açılış Filmi Belli Oldu

Berlin’de 9-19 Şubat’ta gerçekleşecek olan 67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin (Berlinale) açılışı, Fransız yönetmen Étienne Comar’ın Django filmiyle yapılacak.

Berlin Film Festivali’nin basın ofisinden yapılan açıklamada, Étienne Comar’ın yönettiği ilk film olan Django’nun dünya prömiyerinin festivalde gerçekleştirileceği belirtildi. Film ayrıca festivalde ana yarışma kategorisinde “Altın Ayı” ödülü için de yarışacak.

Başrollerini Cécile de France, Alex Brendemühl ve Ulrich Brandhoff paylaştığı filmde, ünlü caz müzisyeni, gitarist ve besteci Django Reinhardt’ın 1943 Alman işgali sırasında Paris’ten kaçışının hikayesi anlatılıyor. Comar’ın Of Gods and Men, Haute Cuisine, My King, The Women on the 6th Floor, Timbuktu gibi filmlerde de imzası bulunuyor.

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yılın Kadınları !f İstanbul'da Buluşuyor

Sonraki yazı

Carrie Fisher ve Debbie Reynolds Belgeselinden Fragman Geldi