Haberler

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başlıyor!

isci_filmleriUluslararası İşçi Filmleri Festivali, 14-18 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılacak.

Muratpaşa Belediyesi, DİSK, KESK, Antalya Tabip Odası ve Halkevleri’nin organizasyonunda düzenlenen 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılış galası, 14 Kasım’da Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Galada, eşini Soma’daki maden kazasında kaybeden Naciye Kaya ile sendikacı Abdülkadir Güler’e, “Emek Ödülü” verilecek.

Festival kapsamında filmler, Antalya’nın yanı sıra Kaş, Alanya, Kemer, Kumluca, İbradı ilçeleri ile Burdur Belediyesi Kongre ve Sergi Salonu ve Yeşilova ilçesinde de gösterilecek. Festival kapsamında 14 salonda 54 film sinema severlerle ücretsiz buluşacak.

Festivalin açılış filmi, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde sansür iddiaları nedeniyle tartışma konusu olan, Reyan Tuvi’nin yönettiği “Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek” olacak. Belgeselin yönetmeni Tuvi, filminin gösteriminin ardından düzenlenecek söyleşiye katılacak.

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

34. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başlıyor!

Sonraki yazı

Fil'm Hafızası presents: City Lights hosted by İmre Azem