Haberler

Ahlat Ağacı’nın Festival Yolculuğu Devam Ediyor

Nuri Bilge Ceylan'ın Son Filmi Ahlat Ağacı'nın Festival Yolculuğu Devam Ediyor
Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı, festival yolculuğuna 43 .Toronto Film Festivali’nde devam ediyor.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın son filmi Ahlat Ağacı prömiyerini 71. Cannes Film Festivali‘nde gerçekleştirmiş ve büyük beğeni kazanmıştı. Festivalin ardından 1 Haziran’da Türkiye’de vizyona giren film pek çok sinema severin ilgi odağı olmuştu. Dünya çapında pek çok festivalin seçkisinde yer alan Ahlat Ağacı 2018’in en çok konuşulan filmlerinden biri olmayı başarmıştı.

Festival yolculuğuna, sinema dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan TIFF‘da devam edecek olan film, Masters 2018 seçkisi altında gösterilecek. Bu yılki programıyla oldukça dikkat çekici olan festivalin aynı seçkisinde  Jean-Luc Godard, Mike Leigh, Jafar Panahi, Christian Petzold, Carlos Reygadas ve Paolo Sorrentino gibi  yönetmenlerin filmleri de yer alıyor.

Avrupa’da  önemli bir tanınırlığa sahip olan Ahlat Ağacı’nın Toronto Film Festivali‘nin onur listesinde yer alması filme Akademi Ödüllerinin kapısını açabilir.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz