Haberler

15. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı!

Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı!

15. Akbank Kısa Film Festivali, yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 18 – 28 Mart 2019 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

Festival’in en çok ilgi gören ve geçtiğimiz yıl 65 ülkeden toplam 1.342 filmin başvurduğu Yarışma Bölümü için son başvuru tarihi 30 Kasım 2018, Cuma olarak açıklandı. Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek 15. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’nde festival jürisinin belirlediği en iyi filmlere 5.000 dolar ödül veriliyor. Kazanan filmler ise Türkiye’deki çeşitli kampüslerde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinlikleri kapsamında gösterime girecek.

​15. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz