Haberler

Akbank Sanat Nordik Film Günleri Devam Ediyor

Akbank Sanat Nordik Film Günleri Devam Ediyor

Akbank Sanat, 7 Haziran’da başlayıp 29 Haziran’da son bulacak Nordik Film Günleri; İsveç, Norveç ve Danimarka sinemasından filmlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Nordik Film Günleri; İsveç Başkonsolosluğu, Norveç ve Danimarka Büyükelçilikleri’nin katkılarıyla gösterimlerine devam ediyor.

Filmler orijinal dillerinde, Türkçe altyazılı olarak gösteriliyor. Bilet fiyatları 5 TL.

9 filmin izleyiciyle buluştuğu seçkinin gösterilmeyi bekleyen 2 filmi bulunuyor.

Etkinlik Detayı

28 Haziran 2018 – 19:00

Uzun Lafın Kısası / Lang Historie Kort / 2015 / 90′

30’lu yaşlarının sonunda olan Ellen ve arkadaşlarının mükemmel ilişkiler yaşamada çektikleri zorlukları ve gerçek aşkın ne olduğunu yeniden değerlendirmelerini konu eden, sekiz ayrı bölümden oluşan bir film.

29 Haziran 2018 – 19:00

Benimle Yürü / De Standhaftige / 2016 / 101′

Afganistan’a göreve gönderilen Thomas ağır bir şekilde yaralanmıştır. Yerel rehabilitasyon merkezinde, bir yakınına tekrar iyileşmesi için yardım eden ve Danimarka Kraliyet Balesi’nin yükselişte olan bir dansçısı olan Sofie ile tanışır. Sofie ona daha hızlı iyileşebilmesi için yardım teklifinde bulunur. Farklılıklarına rağmen, aralarında duygusal bir bağ oluşur.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz