Malatya Film Platformu Başvuruları Başladı

9 – 15 Kasım 2018 tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.’si düzenlenecek Malatya Film Platformu başvuruları başladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Malatya Film Platformu başvuruları başladı.

Üretim aşamasındaki projelerin senaryo geliştirme ve yapım öncesi desteklenmesi ve sektör aktörlerinin katılımıyla güncel ortak yapım olanaklarının tartışılmasını amaçlayan Malatya Film Platformu 11 – 15 Kasım 2018 tarihleri arasında 8. Malatya Uluslararası Film Festivali çatısı altında 2. kez gerçekleştirilecek.

Jüri ve finalistlerinin Ekim ayında düzenlenecek basın toplantısında açıklanacağı Malatya Film Platformu’na başvurular 31 Ağustos 2018 günü, mesai bitimine kadar devam edecek. Başvuran projeler arasından seçilecek 3 ayrı kategoriden projeler, Malatya Yapım Geliştirme’de finale kalacak.

Malatya Yapım Destek Ödülleri Hakkında

Bu yıl 8. Malatya Uluslararası Film Festivali çatısı altında, yapım öncesi projelere destek olarak sinema sektörüne doğrudan katkı sağlamak, yapım öncesi projelerin yönetmen ve yapımcılarına proje geliştirme, sunma imkânı sağlayacak. Malatya Yapım Geliştirme’de finale kalan projelerin yönetmen ve yapımcıları; alanında uzman isimlerle 4 gün boyunca projelerini geliştirme, sunum ve ortak yapım konularında çalışacak. Çalışma sonrasında jüri tarafından aralarından seçilecek ikisi uzun, üçü kısa metraj olmak üzere toplam 5 projeye destek ödülü verilecek.

Malatya Film Platformu kapsamında verilecek yapım desteği kategorileri ise şöyle;

Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü

1970’li yıllardan itibaren Arzu Film çatısı altında imza attığı yapımlarla aile olgusunu öne çıkaran ve bu filmlerle bir döneme damgasını vuran Ertem Eğilmez’in aile filmlerinden ilham alınarak geçen yıldan itibaren, Malatya Yapım Geliştirme kapsamında, jüri tarafından seçilen ve ana teması aile olan uzun metraj bir projeye Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü verilmeye başlandı. Bu yıl da kapanış töreninde açıklanacak olan ödülü almaya hak kazanan proje, 100 Bin TL para ödülünün sahibi olacak.

TRT Ön Alım Destek Ödülü

8. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya Yapım Geliştirme kapsamında tema sınırlaması olmaksızın başvuran ve platforma katılma hakkı kazanan projeler arasından jüri tarafından seçilen bir projeye de TRT Ön Alım Destek Ödülü verilecek.

TRT Kısa Film Yapım Destek Ödülü

Ulusal kısa metraj kategorisindeki filmleri desteklemek amacıyla bu sene ilk defa gerçekleştirilecek TRT Kısa Film Yapım Desteği 3 ayrı projeye 10’ar Bin TL doğrudan yapım desteği sağlarken; proje aşamasındaki filmlerin yapımcı ve yönetmenlerinin kendi filmleri üzerinde uzmanlarla çalışma ve yapacakları sunum sonrası projelerine destek bulmalarını hedefliyor.

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda deneyimli sinemacının katılarak tecrübelerini paylaşacağı Malatya Film Platformu, çeşitli söyleşi, workshop ve etkinliklerle de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen sinemacıların buluşmasına ev sahipliği yapacak.

Başvuru İçin

Malatya Yapım Geliştirme ve ana kategorilere ait yarışma yönetmelikleri ve başvuru formlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

avatar

Zeynep Enginer

1991 yılının 11 Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; izliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.