Haberler

Alfonso Cuarón’un ‘’Roma’’sından Muhteşem Bir Fragman Daha Yayınlandı

Alfonso Cuarón’un ‘’Roma’’sından Muhteşem Bir Fragman Daha Yayınlandı

Bu yıl gösterime girdiği festivallerde büyük ilgi çeken ve birçok ödülün sahibi olan ‘’Roma’’, Aralık ayında Netflix’te gösterime girecek.

Oscar ödüllü yönetmen Alfonso Cuarón’un bugüne kadarki en kişisel projesi olan ‘’Roma’’, Mexico City’nin orta-sınıf mahallesi Roma’da bir ailenin yanında hizmetçi olarak çalışan Cleo’nun (Yalitza Aparicio) hikayesini anlatıyor. Cuarón bu filmde kendisini yetiştiren kadınlara sevgi dolu bir selamlamada bulunurken, 1970’lerin siyasi kargaşasında evin içinde yaşanan anlaşmazlıkları ve sosyal hiyerarşiyi kendi çocukluğundan hatıralarla canlı ve duygusal bir şekilde anlatıyor. Fragmanın arka planında Pink Floyd’dan ‘’The Great Gig in the Sky’’ çalarken, siyah beyaz çekilen filmden kesitleri görebiliyoruz.

‘’Roma’’ bu yıl Venedik Film Festivali’nde ‘’Altın Ayı’’ ödülünü kazanırken, 91. Oscar Ödülleri’nde de ‘’Yabancı Dilde En İyi Film’’ kategorisinde Meksika’nın adayı oldu. Film, Cuarón’un 2013’te büyük yankı uyandıran ‘’Gravity’’ filminden sonraki ilk filmi olma özelliğini taşıyor.

‘’Roma’’ 14 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz