DramaRomantikSinema Odaları

Allacciate Le Cinture (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 5,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Allacciate Le CintureBu filmle İtalya’nın güneyine, topuğun ucuna, Lecce’ye götürüyor bizi sevgili Ferzan Özpetek. Kavga ve nefret ile başlayan bir kadın-erkek ilişkisinin zamana yayılmış bir şekilde nasıl evrildiğini göstermeye. Doğru ve yanlışın  ötesindeki çizgilerin aslında hayatın esası olduğunu, yalın insanların tutku dolu bir aşk hikâyesi üzerinden anlatıyor.

Birbirine zıt yaşam tarzları ve hayata bakış açıları olan Elena(Kasia Smutniak) ve Antonio(Francesco Arca)’nun ilişkilerinin ekseninde dönen hikâyenin çevresine yerleştirilmiş yan karakterler de her zamanki gibi yönetmenin filmlerinin baharatı gibi. Ferzan Özpetek’in  onuncu filmi olan Allacciate Le Cinture(Kemerlerinizi Bağlayın) yine İtalya’ya taşınma ve oradan bir daha geri dönmeme isteğini uyandırıyor.

Özpetek’in senaryosunu Gianni Romoli ile yazdığı film Allacciate Le Cinture(Kemerlerinizi Bağlayın), İtalyan sinema endüstrisinin en önemli ödülü olan “David di Donatello”ya onbir dalda aday gösterilmişti.

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Oyuncular: Kasia Smutniak, Francesco Arca, Filippo Scicchitano, Carolina Crescentini, Paola Minaccioni, Elena Sofia Ricci, Carla Signoris

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Gaspar Noé’nin En Sevdiği 10 Film

Sonraki yazı

Cannes 2015; Açılış Filmi Standing Tall’ın Dağıtım Hakları Cohen Medya Tarafından Alındı